pühapäev, 8. mai 2016

Laadakogemus

Esimene laat ongi möödas :) Jagan siinkohal Teiega oma tundeid ja mõtteid...
Kogemusi tuli ikka kuhjaga, kuidas uueks laadaks valmistuda, mida kaasa võtta, millega tuleb eriti arvestada jms.
Peale seda, kui olin end laadale ära registreerinud, algas kohe väike muretsemine- et kas ma saan ikka hakkama, äkki sai liiga vara alustava ettevõtte kohta, äkki mul pole laadalauale midagi panna jne. Tüüpiline, eksole!
Aga selleks, et mitte end päris hulluks muretseda, hakkasin nimekirja tegema ja planeerima, mida vaja kaasa võtta, millega asju transportida jne. Kui nimekiri valmis, siis oli juba lihtne "linnukesi" märkida, mis tehtud ja mis veel tegemata :)
Viimasel nädalal, esmaspäevast saadik, pakkisin tooteid kohvrisse. Kui tooted olid üle kontrollitud, triigitud, tootelehed olemas, nimekirja kantud, siis rändasid need kohvrisse laadapäeva ootama.
Eraldi oli muidugi pakendite kast, vajalikud paberid, telk, toolid jms. Ühesõnaga- reede õhtuks olin ma omadega valmis saanud ja läksin suht rahulikult magama.

Ja nüüd laadast endast:
Kui ma telefoni teel end ära registreerisin, siis mulle öeldi, et laadakohad on märkimata ja et korraldaja on kell 7 kohal. No ma siis nii läksingi kella seitsmeks kohale. Ja minu suureks üllatuseks olid kohad täis, telgid olid juba püsti seatud. Ometi leidsin omale ka koha teiste telkide seas ja hakkasin ettevalmistusi tegema. Telgi tagumisele küljele seadsin üles lapiteki, sinna kõrvale plaanisin ka beebitekid.

Aga siis tuli laadakorraldaja  ja käskis telgi tagumise seina ja lapiteki maha võtta, sest meie telkide-rea taha tulevad veel lillemüüjad ja nemad peavad saama ka välja paista... Iseenesest tegi selline teade meele mõruks küll, telki tuli tõsta ettepoole, kõik tuli ümber mõelda. Niisiis mul polnudki kohta kus oma tekke näidata. Aga kui klient tekki ei näe, siis ta seda ka ei osta, eksju...

Aga positiivne inimene nagu ma olen, otsustasin laadast siiski maksimumi võtta ja keskenduda kottide müügile. Sest neid oli mul ikka palju-palju kaasa võetud :D Kotid seadsin pesunööridele rippuma, väiksemad asjad lauale ja ilus laadapäev võiski alata :)

Päev oli aga tõesti ilus, oli soe ja tuulevaikne. Meie telgikatus andis hästi varju, nii et me ise pika päeva jooksul ära ei kõrbenud. Naabrid olid väga-väga toredad!
Kliente käis kogu aeg :) Kõige kaugemalt oli TÜ välistudeng (kas Hiina või Jaapan, täpselt ei teagi). Talle meeldisid väga minu konnad, neid ta ikka vaatas ja naeris :) Mõned kunded olid Venemaalt, neil oli hea meel rääkida vene keeles. Sõpru ja tuttavaid käis palju läbi, sai kallistada ja lobiseda, uut firmat tutvustada, tooteid näidata...
Makseterminal õigustas ennast täiega! Nii mõnigi ost oleks jäänud tegemata... Ja kui klient sai juba kaardiga maksta, siis loomulikult  valis ta mitu toodet :D

Päeva lõppedes olin tõeliselt väsinud. Kõik see pingelangus, palav päev, samas rahulolu toredast päevast... Hilisõhtul veel kiire muljete jagamine vahva konkurendiga Tallinnast, kes ka Tartusse müüma tuli ja võiski rahulikult unne suikuda.

Oli väga tore päev! Ilm oli ilus!
Ma tänan kõiki, kes kaasa elasid ja uusi häid ideid pakkusid!
Varsti kohtume jälle!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar