kolmapäev, 31. detsember 2014

Aasta kokkuvõte: 2014

2014 aasta eesmärgiks võtsin endale oma elu-olu järje peale saamise. Esimeseks eesmärgiks on teenida raha selleks, et auku vajumise kahjud likvideerida, et sealt edasi elujärg juba oluliselt paraneks. Teine eesmärk on oluliselt panustada kodu paremaks muutmisse- esialgu tähendab see küll rasket füüsilist tööd. Aga füüsiline töö pidi muremõtted eemale viima... 

Edasi kuude kaupa lahti kirjutatult, kas ja kuidas mul see õnnestus. Kuigi alguses tundus, et midagi nagu polegi korda saatnud, siis märkmikus on ju kõik kirjas ja pisikestest sündmustest ja tegemistest saabki kokku terve aasta.

Jaanuari alguses kirjutasin päevikusse suurte tähtedega: ELU ON TÄNA!
Aasta alguses kimbutasid veel 2013.aastalõpu mured. Vajasin hädasti uut töökohta. Tegin selle nimel kõvasti tööd ja jaanuari lõpupoole õnnestustki saada töökoht Eestis. Olen õnnelik, et ei pidanud kaugele ära sõitma.
Plaanisin ära õppida norra keele, kuid reis sinna jäi ära ja ma loobusin ka sellest õppimisest. Lõppes lasteaia rahvarõivaste/kirivööde projekt. Tegelesin paberite/dokumentide kordaajamisega. Käsitööd tegin väga vähe ja Ülenurmes kokkusaamistel ei käinud. Alustasin siin oma blogi pidamist.

Veebruar möödus töö tähe all. Alustasin tormist räsitud kasvuhoone lammutamist ja tegelesin sissesõidu tee aukude täitmisega. Ilmad olid soojad, lund polnud. 24.veebruar on kajakad on kohal. Käsitööd: õmblesin lastaeda 2 põlle.

Märts. Käin täiskohaga tööl. Abikaasa töömured hakkasid ka lahenema.Noormees teeb gümnaasiumitesse sisseastumiskatseid. Titaaniku näituse külastus Tallinnas. Kuu keskel saime kokku sugulase poolt soovitatud Meistriga, et läbi rääkida maja katuse ehitus. Laetalade värvimine. Piiga 5.aasta sünnipäev. Käsitööd ei teinud.

Aprill. Kõige tähtsam- katuse ehitus algas ja edenes ilusate ilmade tõttu kiiresti. Vanaema käis Ihastes- nii tore oli teda jälle näha :) Alustasin tõsisemalt trenni tegemisega. Taimevahetus. Iirimaa Kersti Eestis külas. Käsitööd ei teinud.

Mai. Noormehele ülikond. Trenn ei edene :( Sarikapidu. Rohevahetus. Käsitööd ei teinud. Kõige kurvem sündmus üldse- Vanaema insult ja surm ja matus. See lõi kõik rivist välja. Miskipärast ma tahtsin loota ja uskuda, et mu kallis Vanaema on igavene...

Juuni. Aiatööd ja ennekõike kahjurite hävitamine, muru niitmine. Katusekivide ladumine võis alata, vihmased ilmad tegid töö keeruliseks. Külaskäik Elvasse. Vennaraasu koolilõpp. Õepoja sünnipäev ja koolisaatmispidu Pärnus. Noormehe koolilõpp. Meie pulma-aastapäev. Trenn jäi pooleli. Käsitööd ei teinud.

Juuli. Majal on katus peal! Lõkkeaseme kolimine. Taimede vahetus. Külaskäik kiropraktiku juurde- kiidan!!! Nooremale õele sündis poeg :) Teine õepoeg Tartus külas, venna juures telkimine. Palju sünnipäevasid. LAULUPIDU! Jalgpalli MM. Firma dokumendid korras ja sai lõpuks registrist kustutatud. Käsitööd ei teinud.

August. Algas toredalt ekskursiooniga Viljandimaale ja purjekasõiduga Võrtsjärvel. Aias herilaste pealetung. Kaks uut komposti kogumiskasti, kraavikaldalt võsa mahavõtmine, uued maasikataimed, rohimine. Ootamatu külaskäik EMO-sse, üks päev haiglas, sain sellise diagnoosi, mille peale ei oska isegi nutta ega naerda. Õnneks lahenes asi kergelt. Külaskäik Kavastusse. Sain käsitöötegemise tõrksusest üle- valmisid nõelapadjad ja alustasin Isa Teki lappidega.

September. Kooli ja lasteaia hooeg algas. Aias kraavikalda puhastamine võsast, sibulad üles. Rohevahetuses jagasin astelpaju taimi ja vaarikaid. Istutasin juurde maasikaid, tegime õunamahla, hoidistasin ebaküdooniaid. Noorem õde korraldas Tartus 3-päevase joogafestivali, seega olin lapsehoidja pisikesele õepojale. Käsitööst: valmis neli nõelapatja, jätkasin Isa Teki lappidega. Isetegijate kokkusaamine Ülenurmes.

Oktoober. Aia tarbeks sain terve järelkärutäie hobusesõnnikut. Kohalikus aiaäris nähtud Lusitaania teetigu. Lasteaias Mihklilaat. Noormees reisil Rootsis. Sõbranna haiglas :( Käsitöö: Isa Teki lapid ära saadetud. Alustasin Mardilaada jaoks kottide õmblemisega.

November. Proovisin joogat- mõnus oli, paraku aega selleks ei jätku ja üksinda ise teha ei oska. Tänulikkuse projekt FB-s. Sõbranna lapse ristimispidu ja kaksikute sünnipäevapidu Tallinnas. Käsitöö: Vardakotid valmis, natuke kudumist. Kiire tellimus teki ääristamiseks. Isetegijate kokkusaamine Ülenurmes- salvräti tehnika ja jalavanni pulber. Õele 10 paari pajalappe, mis lähevad heategevuseks. Teksapajalapid.

Detsember. Piigal tansturühmaga esinemine. Jõulukingituste ralli, palju tegin ka ise. Näiteks pajakindad, pajalapid, inglid. Piigale õmblesin ühe kleidi. Jõulupidu ja jumalateenistus Tartu-Maarja kirikus. Külaskäik õe juurde Pärnusse. Vana-aasta ärasaatmine koos naabritega Luunjamaal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar